MVDr. Matoušek, veterinární ordinace Starý Pelhřimov

Pondělí 9:00 - 12:00 , 14:00 - 19:00
Úterý 9:00 - 12:00
Středa 9:00 - 12:00 , 14:00 - 19:00
Čtvrtek 9:00 - 12:00
Pátek 9:00 - 12:00, 14:00 - 19:00
Sobota a nedělezavřeno
Je sobota pro objednané
Ochrana před ektoparazity Číst více

Ochrana před ektoparazity

29. června 2018

Ektoparazité jsou pro domácí mazlíčky nejen nepříjemní, způsobují svědění až alergické reakce na kůži, mohou ale přenášet i infekční nemoci a vnitřní parazity jako například tasemnici.V naší ordinaci jsme pro Vás připravili různé možnosti, jak chránit Vašeho psa či kočku před klíšťaty a jinými ektoparazity.

Když si přivezete nové štěně Číst více

Když si přivezete nové štěně

26. června 2018

Nový domácí mazlíček je vždy velkou radostí. Abyste si mohli společné chvíle užívat bez starostí, shrnuli jsme Vaše nejčastější otázky.

Krystaly a urolity močového měchýře Číst více

Krystaly a urolity močového měchýře

8. prosince 2016

V naší ordinaci se často setkáváme s onemocněním močového měchýře u psů a fen. Psy trápí krystalurie (vylučování krystalů močí) a urolity (kameny) močového měchýře. Toto onemocnění má mnoho podob a důvodů vzniku. Vždy je ale na začátku změna pH moči a tkáňový detritus, na který se začnou nabalovat krystaly v moči a takto postupně vznikají až takzvané urolity v močovém měchýři.

Ošetření dutiny ústní u psů Číst více

Ošetření dutiny ústní u psů

5. prosince 2016

Psi, stejně jako lidé, mají s přibývajícím věkem problémy s dásněmi a zuby. Obecně menší plemena psů jsou náchylnější k onemocnění dutiny ústní více než psi velkých plemen. A jako u všech onemocnění je snažší prevence než následná léčba pokročilého zdravotního problému. Na rozdíl od lidí, u psů se velmi málo vyskytuje zubní kaz. V ordinaci se s nimi setkáváme u 5-10 % psů. Mnohem častější bývá mechanické obroušení korunky zubu.

Výhody a nevýhody kastrace fen Číst více

Výhody a nevýhody kastrace fen

27. září 2015

Kastrace fen je v dnešní době stále běžnějším a díky zlepšení veterinární péče i dostupnějším zákrokem. Proto jsme si pro Vás připravili souhrnný přehled výhod a nevýhod tohoto zákroku. Pokud v budoucnu neuvažujete pro svou fenu o možnosti mít štěňata, je kastrace zcela na místě. Provedení kastrace je vhodnějším řešením než opakovaná aplikace hormonálních preparátů.

Jak vybrat vhodná antiparazitika pro psy a kočky? Číst více

Jak vybrat vhodná antiparazitika pro psy a kočky?

8. dubna 2015

Pro letošní sezónu si i naše ordinace připravila široký výběr přípravků proti ektoparazitům osvědčených nejen majiteli zvířat, ale i veterinárními lékaři. Antiparazitika jsou přípravky chránící Vašeho psa nebo kočku před blechami, klíšťaty a dalšími vnějšími, ale i vnitřními parazity

Na co si dát pozor při cestování se zvířaty? Číst více

Na co si dát pozor při cestování se zvířaty?

14. února 2015

Blíží se období cestování, rádi bychom Vám proto přinesli nejaktuálnější informace k danému tématu. Zároveň bychom rádi upozornili chovatele zamýšlející vycestovat se svým čtyřnohým přítelem mimo hranice ČR, aby zařizování potřebných dokumentů nenechávali na „poslední chvíli“, ale o podmínkách cestování se zavčas informovali u svého veterinárního lékaře.