MVDr. Matoušek, veterinární ordinace Starý Pelhřimov

Pondělí 9:00 - 12:00 , 14:00 - 19:00
Úterý 9:00 - 12:00
Středa 9:00 - 12:00 , 14:00 - 19:00
Čtvrtek 9:00 - 12:00
Pátek 9:00 - 12:00, 14:00 - 19:00
Sobota a nedělezavřeno
Je sobota pro objednané

Ochrana před ektoparazity

Přípravky pro psy

 

Spot on – ,,kapka za krk“

Spot on pro psy je velmi účinný na blechy i klíšťata. Účinkuje spolehlivě 30 dní a má i repelentní účinek. Vhodný je především pro malé a střední psy od 3 týdnů věku. Pro správnou účinnost by se pes neměl 3 dny před i po aplikaci koupat.

 

 

Obojek

Antiparazitární obojek odpuzuje a zabíjí blechy i klíšťata. Připne se psovi na krk, neměl by být volný, naopak doporučuje se přitáhnout na cca 2 prsty. Z obojku se stále usypává účinná látka, pes se tedy může s obojem i koupat. Účinnost se udává až na 7 měsíců. Je vhodný především pro venkovní psy od 3 měsíců věku. Vyrábí se ve třech velikostech 38cm, 53cm a 70cm. Se psem s antiparazitárním obojkem by nemělo být v kontaktu dítě do 2 let.

 

Nově je na trhu i dlouhodobý spot on pro kočky, který je účinný proti blechám, klíšťatům, ušnímu i kočičímu svrabu a trudníkovi (demodex) a funguje 3 měsíce. Jeho účinná látka se stejně jako u tablet pro psy ukládá do podkožního tuku. K dostání je ve třech variantách podle velikosti kočky. Je vhodný pro kočky od 1,2kg a 11týdnů věku.

Tableta

Tablety pro psy působí v podkožním tuku zvířete. Nijak tedy nezasahují do metabolismu ani nezatěžují orgány a pes se může naprosto bez omezení mýt. Tablety jsou vhodné pro všechny psy od 1.3kg a od 3 měsíců věku. Tablety velmi účinně zabíjí blechy, klíšťata, svrab i trudníka (demodex). Nepůsobí repelentně, fungují při styku ektoparazita s kůží psa. Na trhu jsou dva druhy tablet – krátkodobé a dlouhodobé. Krátkodobé působí minimálně 5 týdnů a dlouhodobé minimálně 3 měsíce.

 

Přípravky pro kočky

Spot on – ,,kapka za krk“

Klasický spot on pro kočky funguje cca 1 měsíc proti blechám a klíšťatům. Aplikuje se nejlépe hned za uši kočky, aby si kapku neslízala. Je vhodná pro všechny kočky o hmotnosti alespoň 1kg a stáří 2 měsíce. Nově je na trhu i dlouhodobý spot on pro kočky, který je účinný proti blechám, klíšťatům, ušnímu i kočičímu svrabu a trudníkovi (demodex) a funguje 3 měsíce. Jeho účinná látka se stejně jako u tablet pro psy ukládá do podkožního tuku. K dostání je ve třech variantách podle velikosti kočky. Je vhodný pro kočky od 1,2kg a 11týdnů věku.

Tableta

Tableta pro kočky je vysoce účinná proti blechám. Poskytuje spolehlivou ochranu po dobu 1 měsíce. Vyrábí se v různých variantách podle hmotnosti kočky. Lze je podávat kočkám starším 3 měsíců.