MVDr. Matoušek, veterinární ordinace Starý Pelhřimov

Pondělí 9:00 - 12:00 , 14:00 - 19:00
Úterý 9:00 - 12:00
Středa 9:00 - 12:00 , 14:00 - 19:00
Čtvrtek zavřeno
Pátek 9:00 - 12:00 , 14:00 - 19:00
Sobota a nedělezavřeno
Je čtvrtek dnes zavřeno

Jak vybrat vhodná antiparazitika pro psy a kočky?

Antiparazitika jsou přípravky chránící Vašeho psa nebo kočku před blechami, klíšťaty a dalšími vnějšími, ale i vnitřními parazity. Přípravky působící na endoparazity se podávají zvířatům většinou jako tzv. odčervení perorálně (do tlamy). Antiparazitika, působící na ektoparazity, se většinou aplikují zvířatům na kůži nebo nově ve formě pamlsků, tedy také perorálně.

Antiparazitární obojky

Kiltix®

53 cm pro střední psy a 70 cm pro velké psy.

Obsahuje dvě účinné látky (propoxur a flumethrin), které vzájemným působením zaručují vynikající a dlouhotrvající účinek proti blechám i klíšťatům. Účinnost až 7 měsíců, tedy celou sezónu. Vhodný pro všechna plemena psů včetně štěňat od 3 měsíců věku. Protože trvá přibližně 24 hodin, než se účinné látky rozptýlí po celém těle psa, je velmi důležité nechávat obojek na psovi stále - dokonce i při koupání! Kiltix® je vhodný pro všechna plemena psů: malá, střední, dlouhosrstá i krátkosrstá. Méně pak vhodný pro zvířata žijící převážně v domácnosti.

Pipety spot-on

Přípravky obsahující různé účinné látky jako permethrin, fipronil, imidakloprid aj. Přípravky se nanáší přímo na kůži mezi rozhrnutou srst. Délka účinnosti proti blechám a klíšťatům je zde různá, průměrně však 3-4 týdny. Na co je třeba dát si pozor: Přípravky určené pro psy mohou být toxické pro kočky! Každé koupání či namočení zvířete může snížit dobu působení antiparazitika. Po aplikaci se vyvarovat určitou dobu kontaktu se zvířetem.

Antiparazitární spreje

ArpalitNeo

Antiparazitární kožní přípravek pro psy na blechy, klíšťata, vši a jejich vývojová stádia.

Biokill

Přípravek na ničení ektoparazitů domácích zvířat, je netoxický antiparazitický a insekticidní přípravek s dlouhodobým účinkem ve spreji k užití pouze na prostředí.

Fipron

Sprej, velice účinný kožní spray pro léčbu a prevenci napadení klíštětem, všenkami a blechami a s tím spojené alergické reakce.

Fiprex

Sprej, pro léčbu a prevenci při napadení blechami, všenkami a klíšťaty u psů a koček.

Antiparazitární tablety

Bravecto

Jako každý rok, i tento se majitelé pejsků obracejí na naši ordinaci s žádostí o nějaký účinný a neinvazivní přípravek proti blechám a klíšťatům. Dosud mohli majitelé pejsků vybírat pouze z pipet, sprejů nebo obojků, novinkou je nyní přípravek Bravecto. Tento přípravek je prvním přípravkem proti blechám a klíšťatům s velmi rychlým nástupem účinku, vysokou mírou bezpečnosti a v neposlední řadě také s dlouhou účinností až 12 týdnů. Účinnou látkou je fluralaner, na kterou nebyla dosud zjištěna rezistence blech a klíšťat. Přípravek je ve formě žvýkací tablety a je psy velmi dobře přijímán.

  • Přeruší životní cyklus blech, zabíjí klíšťata
  • Bezpečný a rychlý účinek
  • Snadná aplikace - pejskovi podáte ” pamlsek”
  • Odolává vodě, šamponování a je šetrný k přírodě

Nexgard

Přípravek obsahující novou účinnou látku afoxolaner. Ve formě žvýkací tablety s ůčinky přetrvávajícími po dobu nejméně 5 týdnů. U blech dochází k nástupu účinku do 8 hodin po přichycení. U klíšťat dochází k nástupu účinku (smrti) do 48 hodin po přichycení.

Neváhejte se na nás obrátit. Pomůžeme Vám s výběrem nejvhodnějšího přípravku pro Vašeho psa či kočku.